4 KROKY NEŽ ZAČNETE

1. PRESKÚMAJTE KURZ

Zúčastnite sa kurzu - Vo vašom okolí môže existovať možnosť zúčastniť sa prebiehajúceho kurzu, alebo si si kurz môžete spolu s dvomi až tromi pármi prejsť doma z DVD. Doporučujeme vám tiež, aby ste si prečítali Knihu o manželstve.

Navštívte seminár alebo konferenciu - Účelom konferencie alebo seminára je vybaviť vás všetkým potrebným, aby ste mohli zorganizovať úspešný kurz, zodpovedať otázky, ktoré možno máte a odovzdať vám bezprostrednú skúsenosť s tým, ako kurzy prebiehajú.

Prečítajte si Príručku vedúceho kurzu - Príručka Vám krok za krokom pomôže s prípravou na zorganizovanie kurzu, ukáže ako kurz propagovať a organizovať.

Pozrite si Video pro vedúceho kurzu

2. ZÍSKAJTE SPOLUPRACOVNÍKOV

Vyberte si členov tímu - Akonáhle získate podporu vedúceho spoločenstva, môžete začať dávať dokopy tím ľudí, ktorý vám s organizovaním kurzu pomôže. Všetkým, ktorí zvažujú možnosť pomôcť s organizáciou kurzu môžete napríklad premietnuť Úvodné video ku kurzu Manželské večery.

Je tiež dôležité sa za kurz modliť. Doporučujeme vám, aby ste sa obklopili kvalitným tímom, ktorý se bude pravidelne za vás i za účastníkov modliť.

Vyhľadajte manželských poradcov v okolí - Je veľmi dôležité nájsť v okolí aspoň jedného dobrého poradcu, na ktorého s dôverou dáte ľudom kontakt, pokiaľ v nejakej oblasti ďalšiu pomoc potrebujú. Zistili sme, že asi 5% párov vyhľadá stretnutia s poradcom. Doporučovaní poradcovia by mali poznať a podporovať princípy, na ktorých je kurz postavený tak, aby ste mali istotu, že z vašej spolupráce vzídu vybudované a zachránené manželstvá.

Kontaktujte nejbližšieho poradcu kurzu - Poradcovia kurzu Manželských večerov vám môžu poradiť a pomôcť s prípravou vášho kurzu. Poradcovia kurzu sú skúsenými vedúcimi kurzu a boli ustanovení na to, aby mohli pomôcť ďalším vedúcim v danej oblasti s potrebnými materiálmi, rečníkmi alebo s čímkoľvek iným.

3. KURZ ZAREGISTRUJTE A PROPAGUJTE

Kurz zaregistrujte - Hneď ako ste sa rozhodli, že zorganizujete kurz a máte stanovené termíny a miesto, kde sa kurz uskutoční, doporučujeme vám, aby ste kurz zaregistrovali. Pomôže nám to zostať sa vami v kontakte, poskytovať vám najnovšie informácie a tiež propagovať váš kurz na týchto stránkach: www.manzelskevecery.sk

Kurz propagujte - Väčšina ľudí prichádza na kurz Manželské večery preto, že niekto koho poznajú im o kurze povedal, alebo ich pozval na Slávnostnú večeru. Podobne ako na kurzoch Alfa sme zistili, že osobné pozvanie je najúčinnejšie.

V Príručke vedúceho kurzu nájdete kapitolu, ktorá sa propagáciou kurzu a nápadmi ako pozvať na kurz zaoberá. Môžete zvážiť, či kurz propagovať v miestnych novinách, farskom časopise, komunitnom centre, v čakárňach u lekára alebo na internete. Váš najbližší poradca kurzu Manželské večery vám veľmi rád pomôže s nápadmi, ako usporiadať miestnu propagačnú kampaň.

4. USPORIADAJTE KURZ

Existuje veľa kurzov, ktoré na príhovory používajú sadu DVD. DVD bolo natočené v Holy Trinity Brompton. Sada obsahuje osem príhovorov, ktoré ako celok tvoria Manželské večery a sú prednášané Nickym a Silou Leeovými. Pokiaľ chcete sami prednášať príhovory, prepisy príhovorov Nickyho a Sily Leeových môžete požiadať o texty poradcov.

Príručka účastníka kurzu - Príručka je navrhnutá tak, že sa podľa nej dá sledovať príhovor večera a umožňuje robiť si počas príhovoru poznámky. Nejdôležitejším obsahom Príručky sú ale cvičenia, ktoré páry spoločne počas večera i doma robia. Je potrebné, aby každý účastník kurzu mal vlastnú Príručku.